Oferta


Nasza firma zajmuje się krajowym i międzynarodowym transportem koni od 2002 roku. Przewieźliśmy już około 1000 koni i pokonaliśmy z nimi 1 000 000 km. Obejmujemy swoim działaniem całą Unię Europejską oraz Szwajcarię i Norwegię.

Koniowozy i przyczepy

Posiadamy dwa samochody marki Renault Master zabudowane do przewozu 2 koni i 2 przyczepy dwukonne Böckmann. Umożliwiamy jednoczesny transport 1-4 koni. Trasy międzynarodowe obsługuje dwóch doświadczonych kierowców. Posiadamy nawigację GPS umożliwiającą dokładną lokalizację miejsca docelowego. Posiadamy niezbędne do transportów międzynarodowych zezwolenie Inspekcji Weterynaryjnej, co jest udokumentowane wpisem do rejestru przewoźników na stronie GIW. Nasze pojazdy są zatwierdzone przez Unię Europejską do przewozu koni na duże odległości (powyżej 8 godzin).

Ubezpieczenie koni

Jako przewoźnik posiadamy ubezpieczenie OC, które obowiązuje z zastrzeżeniem warunków CMR, co oznacza, że ubezpieczyciel pokrywa straty związane z uszkodzeniem/śmiercią konia podczas transportu tylko w przypadku zaistnienia wypadku drogowego z naszej winy. Koń może ulec wypadkowi, podczas załadunku i rozładunku oraz w czasie jazdy w sytuacjach innych niż wypadek drogowy z winy przewoźnika.

Dodatkowe opcje

Korzystając z naszych usług transportowych mogą Państwo dodatkowo ubezpieczyć swojego konia. Ubezpieczenie pokrywa koszty związane z utratą zwierząt oraz pomaga sfinansować wydatki poniesione na ich leczenie. Ubezpieczenie jest ważne przez cały rok od dnia podpisania umowy i obowiązuje nie tylko w czasie transportu. Podstawowy wariant ubezpieczenia tzw. Basic obejmuje śmierć lub ubój z konieczności w wyniku wypadku, kradzieży oraz uboju z zamiarem kradzieży. Wariant Standard dodatkowo zabezpiecza stratę właściciela spowodowaną śmiercią konia podczas ciąży i porodu, choroby, operacji lub kastracji. Pakiety można rozszerzyć o:
  • ubezpieczenie udziału w kosztach operacji;
  • ubezpieczenie trwałej utraty zdolności rozpłodowej dla ogierów i klaczy hodowlanych.

Stawki

Stawka ubezpieczenia jest wyliczana na podstawie wartości konia (określonej przez właściciela) pomnożonej przez % uzależniony od wieku i sposobu użytkowania konia, np. w wariancie Basic ubezpieczenie konia dużego (pow. 148 cm w kłębie) o wartości 10 tys. zł minimalna roczna składka wyniesie:
10000 x 1,70% = 170 zł
a maksymalna:
10000 x 7,20% = 720 zł
W celu zapoznania się ze szczegółami ubezpieczenia dodatkowego koni zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.